Get Adobe Flash player

Tieto nastavenia musíte vykonať pokiaľ použijete Váš email ako bounce email. Prednastavený je bounce@emservice.eu. Doporučujeme ho nemeniť a nastavovať len email odosielateľa a email pre odpoveď. Pokiaľ ho nebudete meniť, nemusíte nič nastavovať keďže bounce email je zároveň Return Path. Ak chcete dať Váš email ako bounce, musíte nastaviť SPF (povoliť našim serverom odosielanie pod hlavičkou Vášho emailu).

SPF:

SPF – sender policy framework
Nastavením dáte oprávnenie našim serverom posielať maily pod  hlavičkou domény na ktorej je vytvorený email (napr. mail@vasafirma.sk).
To či Váš webhosting nasadil SPF zistite u Vášho providera (správcu webu a domény) a požiadajte ho o doplnenie našich IP adries.

Ak ešte nezaviedol SPF, nie je až tak nutné vykonať záznam, ale môže znížiť spamscore Vašich emailov.

V prípade ak si DNS spravujete sami, pridajte nasledovný záznam do TXT záznamu k Vašej doméne:

v=spf1 a mx include:_spf.smtphosting.sk  ?all

 

V prípade ak už máte SPF záznam doplňte len tento text:

include:_spf.smtphosting.sk

V prípade ak na konci záznamu máte znak „-all“ (bez úvodzoviek), zmeňte ho na „?all“ bez úvodzoviek. Toto je potrebné pre prípade ak pridáme nové servery a vy ešte nestihnete zmeniť SPF záznam, aby maily boli doručené. Otáznik znamená NEUTRAL a pomlčka je prísnejšia, resp. FAIL.

 

DKIM:

Naše servery podporujú aj DKIM overovanie, pre vygenerovanie klúča ktorý zadáte do DNS nás kontaktujte. DKIM vygenerujeme každému, kto využíva vlastný nezdieľaný SMTP server. Pri zdieľaných serveroch ho negenerujeme a zároveň doporučujeme používať náš Bounce email, ktorý má DKIM už nastavený.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments Off Share Leave Reply